Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczysteportal baner na PIOPolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994 r. Izba jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest organizatorem Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej i współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar. Przyznaje tytuły "Zasłużony dla przemysłu opakowań" oraz "Firma zasłużona dla przemysłu opakowań". Prowadzi portal informacyjny branży opakowaniowej pakowanie.info Izba jest także inicjatorem "Dnia Opakowań" (15 września). Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk.

IV Kongres Przemysłu Opakowań

logo kongresu GOZ
W dniu 2 października w Poznaniu, podczas targów TAROPAK odbędzie się już czwarta edycja Kongresu Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem Kongresu będzie Transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.
Gospodarka w obiegu zamkniętym (GOZ) to najbardziej aktualny dzisiaj i w najbliższych latach temat inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce. 
Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ikona pdf

formularz zgłoszeniowy

Nowy portal branży opakowań - pakowanie.info

baner portalPolska Izba Opakowań uruchomiła nowy branżowy portal pakowanie.info prezentujący kompleksową ofertę branży opakowaniowej i firm związanych z pakowaniem produktów. Na portalu zapoznać się można z aktualnościami, informacjami branżowymi. Katalog firm to prezentacja przedsiębiorstw sektora pakowania produktów. Giełda B2B online to prezentacja ofert produktowych oraz zapytań dotyczących sektora opakowań.

Informacje o działaniach Izby i wiadomości branżowe można znaleźć również na profilach Izby w portalach społecznoś-ciowych: Facebook, Twitter, LinkedIn i Pinterest

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2017

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) zgłoszono ogółem 9 prac: 4 w kategorii prac magisterskich i 5 w kategorii prac inżynierskich/licencjackich. O ocenie nadesłanych prac zadecydowała Komisja Konkursowa.  W lutym 2017 zostały ogłoszone wyniki Konkursu, a na początku marca podczas targów WARSAW PACK wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Od stycznia 2017 roku ruszyła już czwarta edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2017 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania

Wyniki plebiscytu na tytuły Zasłużonych dla Przemysłu Opakowań

W  tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu na tytuł „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań” zgłoszono 9 wniosków.
Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła nominowała 3 osoby. Są to: Tadeusz Szymanek, założyciel, właściciel i wieloletni prezes rodzinnej firmy Green Pack (Wierzchowiska), Jan Szybalski, wieloletni prezes firmy BESKID Sp. z o.o. (Bielsko Biała), Wacław Wasiak, dyrektor Polskie Izby Opakowań, analityk rynku opakowań, autor licznych publikacji na temat przemysłu opakowań (perspektywy, kierunki i warunki rozwoju). Redaktor naczelny Biuletynu Opakowaniowego, organizator kongresów przemysłu opakowań.Decyzją Kapituły Tytułu „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań” tytuł ten przyznano Wacławowi Wasiakowi.
W kategorii „Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań” wpłynęło 11 wniosków.
Nominację uzyskały firmy: Instytut Logistyki i Magazynowania (Poznań); PACKSERVICE Ltd (Łask); TUBUS Sp. Jawna Zakład Produkcji Opakowań (Warszawa).
Decyzją Kapituły, tytuł „Firma Zasłużona dla przemysłu Opakowań” w edycji 2017, uzyskał Instytut Logistyki i Magazynowania.
Wręczenie dyplomów dokumentujących nadanie tytułów oraz nominacji nastąpi w trakcie ceremonii inauguracji targów PAKFOOD (25 września 2017)